Wieczorem w poniedziałek sympatycy futbolu byli widzami świetnego starcia na obiekcie w Rumunii. Spotkanie pomiędzy drużyną szwajcarską, a francuską drużyną narodową zapewniło bardzo dużo niesamowitych odczuć, a mało fanów spodziewało się tego. Dopiero po konkursie jedenastek mogliśmy zobaczyć wygranego tego spotkania, a zawodnicy dwóch reprezentacji prezentowali się niesamowicie. Piłkarze zespołu Francji genialnie zainaugurowali drugą połowę, w której dwa gole zanotował Benzema Karim, jednak pierwsi bramkę strzelili gracze narodowej drużyny Szwajcarii. Mogło się zdawać, że emocje w tym meczu w tym momencie się zakończyły, kiedy na 3:1 gola zaliczył Pogba. Zawodnicy kadry narodowej Szwajcarii nie zamierzali jednak się poddawać i o dziwo dali radę doprowadzić do wyrównania. Arbiter tego spotkania nie miał wyboru i musiał zaprosić graczy na dodatkowe trzydzieści minut gry. Dodatkowy czas meczu także nie zapewnił końcowego rezultatu, i dlatego o rezultacie starcia musiały zadecydować strzały z jedenastu metrów. Kadra szwajcarska się okazała lepsza podczas konkursu rzutów karnych i triumfowała rezultatem pięć do czterech. W ćwierćfinałowym meczu reprezentanci szwajcarskiej kadry narodowej zmagać się będą z hiszpańską narodową kadrą.