Wielbiciele piłkarscy wieczorem w poniedziałek byli widzami świetnego spotkania na obiekcie w Bukareszcie. Niewiele osób liczyło na to, iż starcie między reprezentacją Szwajcarii a francuską ekipą może zapewnić tak dużo fenomenalnych odczuć. Gracze dwóch ekip prezentowali się naprawdę doskonale, a triumfatora tej batalii poznać mogliśmy dopiero po konkursie jedenastek. Jako pierwsi gola trafili piłkarze Szwajcarii, ale zawodnicy reprezentacji Francji genialnie zainaugurowali połowę numer dwa, gdy 2 gole zdobył Benzema. Zdawać się mogło, że emocje w tym pojedynku w tym momencie się skończyły, w momencie gdy na 3:1 trafienie ustrzelił Pogba. Gracze Szwajcarii nie mieli w planach jednak poddawać się i ku zdziwieniu wszystkich dali radę doprowadzić do remisu. Sędzia tego starcia nie miał wyjścia i był zobligowany zaprosić oba zespoły na dodatkowe trzydzieści minut rozgrywki. Dodatkowy czas meczu także nie pozwolił na obejrzenie ostatecznego rozstrzygnięcia, i z tego powodu o rozstrzygnięciu spotkania zadecydować musiały rzuty karne. W ciągu konkursu rzutów karnych lepsza okazała się drużyna szwajcarska, która wygrała wynikiem 5 do 4. Z hiszpańską kadrą będą rywalizować piłkarze kadry szwajcarskiej w 1/4 finału.