Było to fenomenalne starcie i fani piłkarscy którzy pojawili się na trybunach mieli wiele szczęścia, gdyż mieli szansę obejrzeć ten bój i dobrze zdawać sobie sprawę z tego. Tego rodzaju mecze przedstawiają z jakiej przyczyny piłka nożna jest w tym momencie najchętniej oglądaną sportu dyscypliną na całym świecie. W tym starciu piłkarscy wielbiciele mieli okazję oglądać to wszystko, co w futbolu najlepsze. Idealnie ten mecz zainaugurowali zawodnicy narodowej kadry Hiszpanii, jednakże to piłkarze włoskiej drużyny narodowej strzelili pierwszą bramkę. Gracze przygotowywani przez trenera Luisa Enrique nie planowali jednak złożyć broni. Na dziesięć minut przed zakończeniem pojedynku do remisowego rezultatu był w stanie doprowadzić Morata Alvaro. Sędzia tego meczu zmuszony był do ogłoszenia dogrywki. O wygranej zadecydować musiały rzuty karne, gdyż na etapie dogrywki też nie padły gole. Podczas konkursu jedenastek nieco skuteczniejsza okazała się drużyna Włoch, która zwyciężyła wynikiem 4:2 i to ona zagra w niedzielę w finałowym starciu europejskich mistrzostw.