Niesamowity pojedynek narodowej drużyny Czech - porażka polskiego zespołu narodowego w pierwszym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Ubiegły mundial w wykonaniu reprezentacji Polski nie był zbytnio udany. Nasi gracze rzecz jasna dali radę wywalczyć awans do pucharowej fazy, jednak nie każdemu podobał się styl, w jakim to zrobili. Kibice piłki nożnej z naszego kraju zgodnie uważali, iż potrzebna jest zmiana na stanowisku selekcjonera. I chociażby z tego powodu prezes PZPN Cezary Kulesza zdecydował się na zakończenie umowy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został nowym selekcjonerem polskiego zespołu narodowego, a jego pierwszym ważnym przeciwnikiem była drużyna Czech. To było pierwsze spotkanie w eliminacjach do Euro 2024 i niezwykle istotne było to, by wygrać.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra nastroje w polskiej kadrze były świetne, lecz weryfikacja nadeszła błyskawicznie. Już po 3 minutach pojedynku drużyna narodowa Czech bowiem zdołała zdobyć dwa gole. Zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców zgromadzonych na trybunach w Pradze to był wielki szok. Zawodnicy kadry narodowej Czech od samego początku wyglądali zdecydowanie lepiej od naszych graczy i nic nie wskazywało na to, iż w drugiej części to się odmieni. Polska narodowa kadra w drugiej części meczu wyglądała nieco lepiej, jednak to zawodnicy z Czech strzelili bramkę numer trzy. Jan Kuchta był strzelcem trzeciego gola w 64. minucie tego starcia. Polscy zawodnicy próbowali odrabiać straty, lecz zdołali strzelić tylko jednego gola na 3 minuty przed końcem meczu. Warto podkreślić, że ten pojedynek w wykonaniu piłkarskiej reprezentacji Polski był tragiczny. Z całą pewnością nie w ten sposób debiut w zespole Polski wyobrażał sobie selekcjoner z Portugalii Santos. Polska narodowa kadra będzie się mierzyć z czeskim zespołem narodowym w drugim pojedynku eliminacji. Reprezentacja piłkarska Polski z pewnością musi odnieść wygraną w tym pojedynku.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz